Меню
м. Київ, вул. Промислова, 7
Наша адреса:
м. Київ, вул. Промислова, 7
Час роботи
Час роботи магазину:
 • Пн-Вс 8:00-21:00

Дорожні плити

Дорожня плита 1П 30-18-30
0
Код товару: 291
6 760 грн.
6 084 грн.
Водонепроницаемость, (W): W4 Высота, (H): 170 мм Длина, (L): 3000 мм Масса, (кг): 2225 Морозостойкость, (F): F200

Дорожні плити відносяться до спеціального класу ЗБВ, з особливими вимогами, оскільки експлуатуються у важких умовах. За рахунок жорстких вимог можлива тривала експлуатація і повторне використання. В основному застосовуються для будівництва доріг, злітних смуг, спорудження тимчасових проїздів і покриття робочих зон будівельних майданчиків.

Особливості бетонних дорожніх плит

Основні параметри, задані навантаженнями і кліматичними впливами, такі:

 • Підвищена міцність (тільки монолітні бетонні плити), в тому числі стійкість до стирання;

 • Обов'язкове армування, найчастіше арматурою з попереднім напруженням;

 • Надання поверхні рифлення і шорсткості для виключення прослизання шин;

 • Застосування в конструкції технологічних виїмок для організації водовідведення з полотна дороги;

 • Марки бетону – важкі (щільність 2200-2500 кг/м3), підвищеної міцності, морозостійкі (для України рекомендовано значення морозостійкості F150 або F100 для південних районів);

 • Вологопоглинання бетону повинно бути не більше 5%.

До додаткових особливостей відноситься форма плит в плані. Основна форма – прямокутник. Для організації поворотів без стиків регламентована трапецієвидна і шестигранна форми. Також затребувані половини шестигранників – осьова і діагональна. Розміри також стандартизовані. Довжина – від 1,75 до 6 м, ширина – від 1 до 3,75 м, товщина – 140-200 мм.

Для облаштування мостів, тунелів і залізничних переїздів до дорожніх плит пред'являються більш жорсткі вимоги, ціна таких ЗБВ вище стандартних.

Компанія «Kalenyk & Co» виробляє всі зазначені види, а по приватному замовленню ми готові випустити плити по ваших розмірах. Зазвичай це потрібно для організації доріг на території садів, підприємств і т.д.

Критерії вибору дорожніх плит

Починається вибір з фізичних розмірів території або дороги. З їх урахуванням визначається сортамент і кількість ЗБВ різної форми. Розрахунки краще зробити заздалегідь, щоб скоротити час, а значить і вартість монтажних робіт.

Далі потрібно оцінити призначення дороги, граничні навантаження, вплив кліматичних факторів і вибирати за кількома критеріями:

 • Армування без попереднього напруження арматури допускається лише для тимчасових проїздів з навантаженнями до 10 т;

 • Чим менше розміри наповнювача, тим вище стійкість до стирання і утворення тріщин;

 • Монтажні петлі або ніші для цангових захватів вплинуть на вибір спецтехніки для монтажу (петлі дешевше і повинні бути закладені урівень з лицьовою поверхнею);

 • Наявність фаски на торцях допускається, але з'єднання «без стиків» буде утруднено;

 • Водонепроникність повинна бути не нижче W2 (для Києва рекомендовано W4);

 • Застосування пластифікувальних і інших добавок підвищить міцність і інші параметри.

Все це ми рекомендуємо врахувати, а вже потім купити потрібну кількість ЗБВ. Зверніть увагу, бажано для одного полотна дороги використовувати плити з однаковими характеристиками незалежно від форми.

Оцінивши необхідні параметри, технічні деталі можна узгодити з консультантами компанії «Kalenyk & Co» при оформленні замовлення. Ми поставили ЗБВ для десятків доріг в Київській області, тому можемо врахувати всі дрібниці, щоб гарантувати якість і довголіття укладеного покриття.