Warning: getimagesize(/home/kalenyk/kalenyk.com.ua/www/image/catalog/products/img/p/balkafundamentnaja.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/kalenyk/kalenyk.com.ua/storage/modification/catalog/controller/product/category.php on line 742 Фундаментна балка - купити/замовити залізобетонні фундаментні балки за вигідною ціною в Києві на сайті компанії KALENYK & CO
Меню
м. Київ, вул. Промислова, 7
Наша адреса:
м. Київ, вул. Промислова, 7
Час роботи
Час роботи магазину:
 • Пн-Вс 8:00-21:00

Фундаментна балка

Увага

Вартість виробів в данному розділі розраховується індивідуально для кожного клієнта, звяжіться с менеджером за телефоном +38 (067) 000-32-22 або іншим зручним для вас способом!


Фундаментні балки (ФБ) вперше застосували для будівництва швидкомонтованих промислових будівель. Залізобетонні конструкції по периметру спиралися на відокремлені фундаменти, стаючи основою для несучих стін. Колони зміцнювали прогонами, в результаті будівництво прискорювалося, а вартість будівель знижувалася. Сьогодні вони застосовуються повсюди.

Особливості фундаментних балок

Відокремлені опори (фундаменти) перев'язуються по периметру, причому балки «висять» над рівнем землі. Після закінчення монтажу утворюється міцна і жорстка основа, готова до навантажень у вигляді стін і перекриттів. Матеріал стін обмежений тільки ваговими навантаженнями, ФБ не торкаються землі і фактично працюють як гідроізоляція.

Для південних районів України додаткова теплоізоляція периметра не потрібна, достатньо правильно влаштованого дренажу і вимощення. У будь-якому випадку, ціна такого фундаменту нижче стрічкового або підошви.

До особливостей фундаментних балок відносять:

 • Здатність витримувати високі статичні (особливо на вигин) і динамічні (від верхніх поверхів і даху) навантаження;

 • Морозостійкість (не менше F100 для Києва), вологостійкість і стійкість до утворення тріщин;

 • Армування напруженою арматурою класу не нижче A-III просторовим каркасом;

 • Місце установки: пристінні – для несучих стін, зв'язкові – для перев'язки колон, рядові (між пристінними і зв'язковими) – для настилу перекриттів підлоги;

 • Вид перетину: призматичний або тавровий, квадратний (застосовується тільки для невеликих будівель).

Компанія «Kalenyk & Co» випускає стандартний ряд ФБ, але виробляє і замовні вироби. Правда, застосовувати в будівництві замовні балки недоцільно, занадто складний розрахунок потрібно зробити.

Критерії, за якими вибирають фундаментні балки

У розрахунок приймаються матеріали для будівництва стін (габарити), які задають ширину верхньої полиці ФБ. Загальна вага диктує параметри міцності, відстань між фундаментами лінійний розмір. Після визначення розмірів треба врахувати інші критерії:

 • Тип армування (каркасний напружений підвищує міцність);

 • Марку і щільність бетону (чим вище, тим міцніше);

 • Власну вагу балок (характеристика пов'язана, її теж треба враховувати);

 • Фракцію наповнювача (чим менше, тим менше тріщин, вище вологостійкість і т.д.);

 • Форму перетину – тавр або призма. Тут немає прямого зв'язку з характеристиками міцності, має сенс орієнтуватися на розрахунки проектувальників;

 • Призначення (для стін, перев'язки колон або опор перекриттів).

Додатково береться до уваги монтаж. Зазвичай монтажні ніші виконують на фундаментах, але можливі й інші способи. Наприклад, тимчасове приварювання закладних елементів для додаткової фіксації.

Як правило, стандартні фундаментні балки сумісні з більшістю проектів, купити їх можна протягом 1-2 днів, запас ЗБВ на складі у нас достатній. Якщо потрібні замовні балки за технічними умовами забудовника, час доставки збільшиться на період набору міцності бетону.

Інші деталі обговорюються при оформленні замовлення. Одночасно, за запитом клієнта, ми можемо перевірити правильність замовлених ФБ з точки зору розрахунків міцності виконуваного проекту.