Меню
м. Київ, вул. Промислова, 7
Наша адреса:
м. Київ, вул. Промислова, 7
Час роботи
Час роботи магазину:
  • Пн-Вс 8:00-21:00

Підпірна стінка з бетону

Підпірна стінка з бетону
Увага

Вартість виробів в данному розділі розраховується індивідуально для кожного клієнта, звяжіться с менеджером за телефоном +38 (067) 000-32-22 або іншим зручним для вас способом!


Підпірна стінка з бетону міцніше і довговічніше, ніж з інших матеріалів. Але при цьому, залита за місцем, поступиться конструкції з ЗБВ заводського виробництва. Незважаючи на зовнішню простоту, технологія зведення ПС нормується будівельними стандартами і відповідним ДЕСТом. Стінка перешкоджає сповзанню ґрунту на схилі, дозволяє вирівняти рельєф і не повинна затримувати ґрунтові води. І це далеко не все.

Особливості підпірних стінок з бетону

Особливості пов'язані не тільки з рельєфом. Зрозуміло, рельєф – причина, що викликає необхідність будівництва ПС, але причина зовнішня. Особливості конструкції диктують кілька моментів:

  • Фактично, бетонне полотно працює як консольна балка, навантаження тисне з одного боку, з іншого опори не передбачено;

  • З боку ґрунту здійснюється постійний вплив води, звідси вимога до вологостійкості бетону (краще W6) і організація дренажу;

  • У холодну пору року ПС промерзає повністю, значить, морозостійкість повинна бути не нижче F150;

  • З огляду на різноспрямовані навантаження, потрібен правильний розрахунок і зведення опорного фундаменту;

  • Потрібне відсипання (піском або гравієм) з боку ґрунту і під фундаментом;

  • Необхідні добавки в бетон для підвищення стійкості до утворення тріщин.

Подібні роботи в Києві виконують і приватні бригади, але витримати необхідні параметри бетону при ручному замісі практично неможливо. При цьому ПС з готових плит або ЗБВ встановлюється швидше і простіше, не вимагають відсипання і вартість виходить нижче саморобної стінки.

Справа в тому, що складності роботи бетону в ґрунті давно враховані, вміст перевірений і гарантований заводською лабораторією. Тому подумайте, чи варто ризикувати, адже ціна помилки – руйнування стіни або повна переробка конструкції.

Якщо вирішили використовувати для ландшафтних робіт бетон заводського виробництва, досить врахувати деякі деталі.

Що врахувати при виборі

В умовах вибору рельєф ділянки не головне. Зрозуміло, технічно дані враховуються: висота перепаду, рівень ґрунтових вод, вимоги по фундаменту і т.д. Але це зовнішні обставини, якщо застосовується заводське ЗБВ. Більшу увагу треба звернути на інші моменти:

  • Збірна конструкція з типових блоків або вироблених під замовлення. Замовними елементами можна змонтувати криволинейную конфігурацію, а, з огляду на рельєфи і межі ділянок в Україні, така можливість зайвою не буде;

  • Окремий фундамент і блоки (плити) або цілісна конструкція (у нас часто замовляють Т-образні в профіль елементи, для яких фундамент не потрібен);

  • Спосіб з'єднання: зварювання або розчин (у кожного є плюси і мінуси).

Найпростіше купити стандартні блоки, влаштувати фундамент і зібрати стінку традиційним способом. Але це вимагає великого обсягу земляних робіт, на час будівництва необхідно буде «відсунути» землю, а після набору міцності засипати назад.

Якщо використовувати ЗБВ, вироблені на замовлення компанією «Kalenyk & Co», досить буде зробити траншею під опорну п'яту, ущільнити ґрунт і відсипати щебенем. У слабких ґрунтах і висоті ПС більше 1,2 м додатково можна встановити 1-2 залізобетонні гвинтові палі, щоб посилити конструкцію. Така стіна буде коштувати менше інших. Відразу після закінчення монтажу можна засипати технологічні ніші і приступати до обробки. З огляду на характеристики заводського залізобетону, така підпірна стіна служитиме довше, ніж із цегли або каменю.

Деталі можна обговорити при оформленні замовлення. Наприклад, додати кольоровий пігмент, тоді можна буде обійтися без декоративного оздоблення.